1. Vedtak-/beslutningsdato: 06.2025
    Avgjørelsesform: Nemndleder
    Resultat: Ikke tatt til følge
    Klageren fikk ikke fornyet oppholdstillatelsen sin som student. UNE mente hans formål med oppholdet i Norge ikke var å ta heltidsstudier, noe som er et vilkår i utlendingsforskriften. Han hadde arbeidet betydelig mer enn han hadde tillatelse til. Det var heller ingen sterke menneskelige hensyn eller særlig tilknytning til Norge i saken. Barnets beste tilsa ikke at han burde få en tillatelse
  2. Vedtak-/beslutningsdato: 02.2024
    Avgjørelsesform: Nemndleder
    Resultat: Ikke tatt til følge
    Klageren fikk ikke oppholdstillatelse som student fordi det ikke var sannsynlig at han ville returnere til hjemlandet ved tillatelsens slutt.
  3. Vedtak-/beslutningsdato: 12.2022
    Avgjørelsesform: Sekretariat
    Resultat: Ikke tatt til følge
    Klageren fikk ikke fornyet sin tillatelse som student fordi det ikke var sannsynliggjort at hennes formål med oppholdet var heltidsutdanning.
  4. Vedtak-/beslutningsdato: 02.2023
    Avgjørelsesform: Nemndleder
    Resultat: Ikke tatt til følge
    Klageren fikk ikke oppholdstillatelse som student fordi UNE mente at formålet med oppholdet i Norge ikke var heltidsstudier.
  5. Vedtak-/beslutningsdato: 11.2021
    Avgjørelsesform: Sekretariat
    Resultat: Ikke tatt til følge
    Klageren fikk ikke oppholdstillatelse for å studere i Norge, fordi UNE mente det ikke var sannsynlig at hun ville returnere til hjemlandet etter endte studier.